Staten Island

Kika (a s ňou aj my) dostala prvú návštevu zo Slovenska. Môj ocino dorazil minulú stredu (zvládol to dokonca až k nám domov) a tak sa zase raz potulujeme po New Yorku a okolí.

Takže kde sme boli? V Central Parku spolu s kamarátkou z výšky, ktorá prechádzala New Yorkom – to sa však ukázalo ako nie veľmi šťastný nápad, lebo lialo celý deň a výsledkom kojenia (síce pod strechou ale na chladnom kameni) bola moja týždenná nádcha.

Cez víkend sme išli kompou na Staten Island (Mišo si konečne po troch rokoch v New Yorku mohol povedať, že navštívil všetkých päť štvrtí). V zálive plávala kopa lodičiek vrátane plachetníc, starej lode a lode s vodnými delami (to by ma ozaj zaujímalo, že čo to malo znamenať). Vonku sme boli prakticky celý deň a Kika to brala celkom v pohode – na striedačku v kočíku a v nosiči.

V nosiči nevydrží príliš dlho, lebo predsalen hlava jej je ešte ťažká (a už vôbec v ňom nechce byť obrátená tvárou k nosičovi – na to je príliš zvedavá), tak ale na striedačku s kočíkom to celkom išlo. Zajtra ideme do Patersonu a berieme iba nosič (lebo s kočíkom v autobuse to nie je nič moc, tak som zvedavá ako to pôjde).

Čo je ešte nové? Podarilo sa jej spraviť prvú dieru na ponožke, aj keď teda naozaj neviem ako. Kúpili sme (použité) jumperoo – také skákatko s hračkami. Zatiaľ nevie veľmi, čo s ním má robiť, ale možno na to časom príde (potom bude aj video).

Okrem skákania trénujeme prevracanie. Tam už to nebude dlho trvať. Vyzlečená pred kúpaním sa už skoro prevráti z chrbta na bruško a potom od samého nadšenia pokračuje v tréningu aj vo vani. Tam to už ale nie je taká sranda, lebo musíme dávať pozor, aby sa nám vody nenalogala.

Keď už o kúpaní – včera som ju kúpala po týždni prvý raz. Nie že by sme sa vykašlali na naše večerné rituály, ale s príchodom ocina dostala Kika osobného kúpača a maséra (ale včera bol stratený v New Yorku a dorazil až keď sme už boli hotové).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.