Island Pond (Harriman State Park)

Sobota nás zastihla zase na výlete. Tentokrát sme sa na odporúčanie spolužiaka Alexa vybrali do parku Harriman (susedí s Bear Mountain parkom, v ktorom sme boli minulý týždeň). Rozdiel bol v tom, že tentokrát sme nešli sami.

Katka s Peťom k nám ráno dobicyklovali a s Paťom, Luciou a Martinom sme sa zrazili na parkovisku v parku. Po hodine prechádzky, ktorá sa nazaobišla bez Kikiných protestov (Paťo ju prespal v namakanom nosiči), sme dorazili k jazeru s výstižným názvom Island Pond – rybník s ostrovom.

Voda bola fajn, teplejšia ako som čakala, a tak sme doplávali (asi 200m) k ostrovu a naspäť. Mali sme plavky aj pre Kiku, ale nakoniec sme jej ich ani neobliekli, lebo vstup do vody bol po klzkých kameňoch obrastených riasami. Aj keby bola ochotná sa nechať namočiť, nebolo sa tam kde dobre postaviť, aby som ju udržala. A okrem toho, pri odchode som si všimla medzi skalami aj nejakú penu, tak je lepšie, že sme ju tam nekúpali. A náš teplovodomilný tato bol jediný dospelák, ktorý neplával…

Potom po Apalačskom chodníku naspäť na parkovisko (to zalomili obidve mláďatá) a za necelú hodinku sme boli doma. Výborný výlet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.