O živote v zahraničí

Keď žijete v zahraničí, prídete na to, že nezáleží na tom, kde ste, vždy budete prišelec. Nejaká vaša časť bude vždy ďaleko od domova a bude ležať ticho spiaca, kým sa nebude môcť znovu nadýchnuť a žiť v plných farbách naspäť v krajine, do ktorej patrí. Žiť v novej krajine je krásne, vzrušujúce a ukáže vám, že môžete byť kýmkoľvek chcete byť – podľa svojich vlastných predstáv. Môže vám to dať dar slobody, nových začiatkov, zvedavosti a vzrušenia. Ale začať odznova, nastúpiť na to lietadlo, má svoju cenu. Nemôžte byť na dvoch miestach súčasne a odteraz budete vždy niektoré noci ležať bez spánku a rozmýšľať o všetkých tých veciach, o ktoré doma prichádzate.

odtiaľto

A funguje to oboma smermi. Tam som bola vždy prišelec, nie doma, ale teraz sme naspäť, štvrtinu života som prežila v zahraničí a niekedy si tu pripadám ako cudzinec. A stále občas po večeroch rozmýšľam, či o niečo prichádzam.

You can always go back, but you can never go home again.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.