Patizónový paprikáš

Placiek, patizónových aj iných, bolo u nás v poslednej dobe dosť, tak s ďalšími patizónmi bolo treba vymyslieť niečo iné. Vyšiel z toho paprikáš. Didi v ňom s nádejou hľadal mäso, lebo počul povesti, že na nadchádzajúcom Erazmus pobyte vo Švédsku si ho zrejme veľa neužije, ale ako pozeral, tak pozeral, žiadne mäso nenašiel. Ani v prvej porcii, ani v dupli. (Tak sme na rozlúčku museli potom ešte grilovať.)

2 menšie patizóny
(olivový) olej
2 cibule
2 čajové lyžičky sladkej červenej papriky
2+ dl smotany*
1 polievková lyžica hladkej múky
soľ

Nakrájame patizóny na plátky, ošúpeme, vykrojíme dužinu a nakrájame na kocky.

Očistenú a na jemno nakrájanú cibuľu speníme na oleji. Pridáme patizónové kocky a červenú papriku, posolíme. Miešame, aby paprika nezačala prihárať. Patizóny pustia trošku vody, ak jej však je málo, ešte trochu podlejeme a necháme dusiť, kým patizóny trochu zmäknú, ale zase nie tak dlho, aby sa rozvarili (asi 15 minút).

Pridáme smotanu a múku, prevaríme a podávame buď s cestovinami, nokmi alebo obyčajnými haluškami (múka+soľ+voda).

* Nepíšem, aká smotana, lebo už som na paprikáš/perkelt použila aj šľahačku, aj kyslú smotanu, aj smotanu na varenie (podľa toho, čo chladnička práve dala). So šľahačkou je to najjemnejšie, ale všetky fungujú.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.