Selawood

Na úvod disclaimer. Mám šikovného známeho, ktorý predáva drevené dosky Selawood. Pri príležitosti nášho sťahovania do nového bytu a zariaďovania novej kuchyne, som jednu od neho dostala.  Toto je také verejné ďakujem a zároveň pre potenciálnych záujemcov odporúčanie. (Mimochodom, drahí moji známi, ak by ste náhodou niekto za podobnými účelmi chceli venovať peknú obývačkovú sedačku, určite sa ozvite :).)

Takže odporúčanie… doska prišla pekne zabalená, aj sa nám prihovorila (milými slovami na papieri). Je to kus bukového dreva, takže jej určite nebude hroziť to, čo mnohým tenkým doštičkám – že sa časom ohnú. To, či ju postihne druhá najväčšia pliaga krájacích dosiek – praskanie v spojoch – sa ukáže až časom, ale tipujem že nie, lebo napriek tomu, že je zjavne z troch kúskov, vyzerá že vydrží veľa. Jediné, čo sa jej dá “vytknúť” je to, že túto krásavicu nebudete dvíhať jednou rukou, aby ste z nej nožíkom zošupli do hrnca práve nakrájané dobroty. Na to je príliš ťažká a veľká. Ale to je zároveň aj jej prednosť, lebo sa aspoň nešmýka po kuchynskej linke a dáva dostatok priestoru, aby sa z nej nesypali nakrájané veci na všetky strany. A je natoľko pekná, že ju nechcem mať schovanú v skrinke.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.