Víkendové surfovanie

pri príležitosti dnešného Star Wars dňa – May the fourth be with you

veľmi zaujímavé video od Zuzky L (ďakujem):

https://www.youtube.com/watch?v=p5LRdW8xw70

Ten inštitút, z ktorého boli dvaja nórski vedci s klapkami na očiach, potom zavreli. Veľmi zaujímavá myšlienka (a jej zdôvodnenie), ktorá tam odznela, je že čím “rovnejšia” z pohľadu pohlaví je krajina, tým viac sú muži a ženy náchylní vyberať si “stereotypné” povolania. Food for thought.

Plank, to je taký ten cvik na brucho, kde ste na špičkách a na lakťoch. (Vydržím tak cca minútu prv než sa začnem triasť…) Americká tínedžerka vydržala hodinu aj dvadsať minút.

WHO about antibiotic resistance (predchádzajúce linku na danú tému tu)

the white tourist’s burden (od Zuziny, ďakujem)

This imagined simplicity of others’ problems presents a contrast to the intangible burdens of post-industrial societies. Western nations are full of well-fed individuals plagued by less explicit hardships such as the disintegration of communities and the fraying of relationships against the possibilities of endless choices. The burdens of manic consumption and unabated careerism are not as easily pitied as crumbling shanties and begging babies. Against this landscape, volunteerism presents an escape, a rare encounter with an authenticity sorely missed, hardship palpably and physically felt — for a small price.

hello, stranger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.