Kde je kýblik špinavej vody?

S naším bytom sme veľmi spokojní, ale aj tak má niekoľko múch. Jedna z nich je priechodná chodba. Áno, cez chodbu sa má dať prechádzať samozrejme, ale keď to tu stavali, tak to úplne nedomysleli, lebo vchodovými dverami človek vojde do chodby a z nej na jednu stranu do obývačky a kuchyne a na druhú do izieb. 

To je všetko fajn, ale keď si z vonku na topánkach donesieme špinky, vodu, sneh… a neupraceme po sebe, tak si to pekne roznášame po celom byte, keď prechádzame z obývačky do izby a podobne. Takže chodba je u nás najzametanejšia/najvysávanejšia časť bytu…

Už sme sa dlhšie s Mišom bavili, že by sme mohli kúpiť robotický vysávač, ktorý by ju dostal na starosti, ale s našou zotrvačnosťou (a jednou krátkou skúsenosťou so starším, nie veľmi inteligentným modelom) nie a nie sa na to odhodlať. Postrčila nás vianočná návšteva, kde sme si vypočuli praktické skúsenosti z používania a tak sme po návrate z Nemecka išli do toho.

Rockyho sme ubytovali pod obúvacou lavičkou v chodbe (za lavičkou je elektrická zásuvka). Pomohli mu namapovať si byt (máme aj izbu Beyond za zrkadlami vstavanej skrine, lebo keď už ju raz Rocky na svojej kamere videl, tak sa vymazať nedá a začínať odznova s tým, že by sme zakryli zrkadlá, sa nám nechcelo).

Zametá aj umýva dobre, vie chodiť cez nízke prahy, vysporiadať sa s kobercami, aj prekážkami, ktoré nemá na mape. Nenabúrava, Miša aj Kuba baví ovládanie cez telefón. Všetko fajn, len mne nejde do hlavy jedna vec.

Keď začína umývať, tak má nadržku čistej vody a čistú mokrú handričku. Keď skončí umývanie, tak má zvyšok čistej vody v nádržke a špinavú mokrú handričku (a čistú dlážku?). Ale kde je kýblik špinavej vody? Niečo som celé roky umývania dlážok robila zle?               

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.