31/32 týždňov

Dnes sme boli s Kikou na kontrolu u našich pôrodných asistentiek Sabine a Vicki (nemôžem si pomôcť, ale to anglické slovo midwife sa mi sem oveľa lepšie hodí… ktovie, či to nebude tým, že som sa v slovenčine veľmi často s týmto slovným spojením nestretla.)

Zatiaľ všetko v poriadku. Priberám skoro presne tak isto ako s Kikou, aj keď momentálne som o kilo popredu (začala som presne na rovnakej váhe). Snažím sa dávať si pozor na cukor (občasný koláčik alebo kúsok čokolády sa síce vyskytne, ale džús pijem len zriedka a aj to zriedený vodou na stopové množstvá, chlieb a cestoviny väčšinou celozrnné…). Tak som zvedavá, ako sa to prejaví na veľkosti tohto bába.

Fetoskopom sme popočúvali srdiečko, aj keď ja len na chvíľu, lebo Kika sa všemožne snažila mi ho vytiahnuť z uší. A zobrali mi krv, lebo v rámci New Jersey predpisov musia v treťom trimestri testovať na HIV a pri tej príležitosti sme sa dohodli, že skontrolujeme aj železo (na skúmavky s krvou Kika zahlásila, že pastelky a chcela kresliť).

Doma v kuchyni

Zisťovali sme aj polohu. Vyzerá, že bábo sa nám už otočilo hlavou dolu (pri minulej návšteve bolo ešte naprieč), ale obidve boli prekvapené, ako nízko mu/jej tú hlavu nahmatali (ja už menej, lebo občas mám naozaj pocit, akoby som chodila s niečím medzi nohami… viem, viem, táto formulácia znie divne, ale pre nedostatok lepšej bude musieť poslúžiť). Bábo sa navyše po celý čas vrtelo, takže sme mali o zábavu postarané.

Keď som si vymieňala knihu (požičiavam si zakaždým niečo z ich knižnice), tak som si pýtala Baby Catcher od Peggy Vincent. Sabine a Vicki sa na seba pozreli a Vicki na to hovorí, že či mi môže odporučiť niečo iné, lebo že toto nie je čítanie na posledné týždne tehotenstva. Do takejto debaty sa mi nechcelo púšťať, tak som si nechala poradiť Red Tent a chytačku bábätiek pohľadám časom v knižnici.

Kika u nich už dávnejšie nebola (minule som bola s Mišom a Kika ostala doma s mojím ocinom a mesiac predtým som bola sama, zatiaľčo Kika bola v jasliach), takže všetky hračky boli pre ňu zase “nové” a ani sa jej nechcelo odísť. Teraz už budú kontroly častejšie, tak bude mať ešte dosť príležitostí ich všetky vyskúšať.

Okrem toho už jediné “tehotenské novinky” sú nástup takých radostí, ako pálenie záhy, keď ležím (dnes mi na to bola odporučená papaja, či už čerstvá alebo sušená – s čerstvou asi bude problém, ale sušenú vyskúšam a som zvedavá, či zaberie) a problémy so spaním – aj so zaspávaním, aj s budením v noci (na to mi bol odporučený telový vankúš, ale asi zatiaľ ostanem pri knihách)…

2 comments

  1. Ahoj,
    pekna foto.
    Mne na palenie zahy pomahali a uz zase obcas pomahaju mandle. Tak zo 5 pohryziem a prestane palit. A potom este pohar mlieka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.