37 týždňov

Čo oficiálne/teoreticky znamená donosené bábo.

V praxi to znamená, že sa môže dostaviť kedykoľvek v nasledujúcich piatich týždňoch – aj keď na najbližšie tri by som to veľmi netipovala.

A okrem toho to znamená, že sa naozaj môže narodiť doma. (Keby sa rozhodlo prísť skôr, iši by sme do nemocnice. Jednak preto, že pri predčasne narodených deťoch je riziko, že pľúca ešte nie sú dostatočne vyvinuté a okrem toho, pôrodné asistentky môžu pomáhať v domácom prostredí iba po 37. týždni.)

Dnes som dostala e-mail, v ktorom sa (okrem iného písalo), že si už určite musím priať, aby som už mala “po tom”. Ale keď sa nad tým tak zamyslím, tak ani nie… Snažím sa užiť si ešte týchto posledných pár dní relatívneho kľudu… je pravda, že sa mi nespí najlepšie, ale na druhú stranu ma ani nikto nebudí každé dve hodiny… je pravda aj to, že som nemotorná a ťažko sa mi dvíha, keď sa posadím na zem, ale keby som dopadla tak, ako pri Kike, tak by to bolo pekných pár týždňov, kým by som si na tú zem opäť sadla… a okrem toho ešte neprišla ozajstná jar – tak nejako som psychicky pripravená, že bábo sa narodí na jar 😉

Okrem pravidelných kickboxerských tréningov a pomerne častého (= aspoň 4krát za deň) čkania vľavo pod pupkom, občas prichádzajú aj kontrakcie. Zatiaľ nič vážne alebo pravidelné, ale zdá sa, že aj bábo sa už pomaly pripravuje.

Takže teraz je to už len “počkáme a uvidíme” a ostáva posledná položka na mojom “to do” zozname – ukecať osobného fotografa na zopár pekných, poriadne bruchatých fotiek.

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.