Kika má dnes dva roky

Zatiaľ síce nevie, čo to znamená, ale koláč/tortu* a darčeky ocenila. Oslavovali sme spolu so starými rodičmi, ktorí nás prišli na pár týždňov pozrieť a pomôcť, kým si zvykáme na nového člena rodiny (ten mimochodom aj pečenie aj jedenie torty prespal).

Keď sa na ňu dnes pozerám, pripadá mi veľmi veľká. Aj fyzicky a hlavne to už vôbec nie je bábo. Je tvrdohlavá (po kom asi?), ukecaná (tu by ma ale naozaj zaujímalo, po kom asi, lebo ani obidvaja rodičia dokopy toho za týždeň nenahovoria toľko, čo ona za jeden deň), veľmi prítulná (pusinky síce nedáva, ale objatia rozdáva štedro) a krásne sa usmieva.

Rada číta/pozerá knižky, “pomáha” v kuchyni a obzerá vonku kvety. Stále veľa padá (aj teraz má rozbité kolená) a je mi to až ľúto, lebo už ani neplače aj keď si ich oškrie do krvi – padanie berie ako bežnú vec. Často nás prekvapí tým, čo si pamätá.

A sme zvedaví, ako sa zmení tento nasledujúci rok.

* Cieľ bol spraviť niečo Kikine obľúbené a rýchle. Vyšiel z toho makový koláč, ktorý som prekrojila na polovicu, naplnila plnkou z cream cheesu, masla a cukru a navrch dala černice a maliny. Potravinárske farby mi ostali ešte z výroby plastelíny a tak som si povedala, že nebudem zdobiť bielym krémom…

6 comments

  1. Mila Kika, posepkal nam maly skriatok, ze si mala pekny sviatok, ze slavite velky den, ktory patri tebe len. Prajeme ti vsetko najlepsie, aby ta rodicia/babka/dedko posluchali a nech si vzdy zdrava a rasties nam do krasy 🙂 Ajka a Andrej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.