A Kubko má dnes jeden mesiac

Náš malý chlap má dnes jeden mesiac. A rastie ako burina. Len na porovnanie:

pri narodení 4450g
1. deň 4220g
4. deň 4540g
11. deň 5100g
18. deň 5600g

Nemáme doma váhu, ale teraz je už určite nad 6 kilo a robia sa mu parádne jamky v lícach, keď sa usmeje. Cez deň pije teraz naozaj veľa, ale je to určite aj kvôli smädu, lebo tu máme teraz besné teplo (dôsledok je, že aj ja potom pijem ako dúha, aby som dopĺňala chýbajúce tekutiny a jem ako… čo? nejako ma nenapadá vhodné prirovnanie).

V noci má väčšinou jeden dlhší spánok (cca od 9 večer do 1 ráno), potom sa budí zhruba každé dve hodiny (aj keď sú noci, keď je to každú hodinu) a nad ránom zväčša skončí u nás v posteli. Dobré však je, že v noci nepotrebuje prakticky žiadne uspávanie – napije sa a spí ďalej (pokiaľ necítim nálož v plienke, tak ho ani neprebaľujem).

Dávame ho spať aj na bruško (Kiku sme nedávali vôbec – aj keď teraz väčšinou spí práve na bruchu – ale zjavne pri druhom dieťati berie človek všeliaké odporúčania s rezervou) a celkom sa mu to páči. A veľmi rád spí na niekom. Mišo sa bojí, aby si na to nezvykol, ale podľa mňa 4týždňové bábo sa nedá rozmaznať a okrem toho, tiež sa mi páči, keď na mne spí (len keby nebolo také teplo, lebo Kubo je ako radiátor).

Zatiaľ (klop klop klop na drevo) sme nespozorovali známky “koliky”, ktorou nás strašili, že je u chlapcov bežná. Celkovo by som povedala, že je to veľmi spokojné dieťa, pokiaľ má plné brucho a prázdnu plienku (aj keď to je dosť spôsobené aj tým, že momentálne máme na návšteve svokrovcov, takže sa vždy nájdu ruky ochotné ho držať, keď sa mu niečo nepáči).

A tu je zopár obrázkov:

2 comments

  1. Ja tiez davam Stanka spat na brusko. Ked sa narodil, chcel totiz spavat len na pravej strane a nechcela som, aby si prelezal hlavicku. Na brusku sa mu zapacilo, takze tak teraz cez den spava skoro vzdy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.