Rockefeller State Park

Vonku vybuchla jeseň. A my sme išli loviť farby.

Do Rockefeller State Parku sa ide cez dedinu s romantickým názvom Sleepy Hollow (Ospalá diera) a na rozdiel od našich lokálnych parkov v Jersey, kam majitelia chodia venčiť psy, do tohto bohatí New Yorčania chodia venčiť kone (naozaj – je tam extra parkovisko pre autá s konskými prívesmi a nejakých sme aj stretli). A vraj si tam chodieva(l?) zabehať aj bývalý prezident Clinton.

Pekné miesto s chodníkmi vhodnými aj pre kočíky (A koče! Jeden sme stretli.)

PS Ten prvý obrázok je panoráma a je trochu väčší ako zvyčajne dávam, tak to môže chvíľu trvať, kým sa vám načíta.

5 comments

 1. Jeej, mate tam krasnu jesen. A tie korytnacky su famozne – myslim, ze som korytnacky takto vo volnej prirode snad este ani nikdy nevidela.

  1. Korytnacky tu nie su uplna rarita. Kde-tu ich vidno – napriklad v Central Parku:
   http://www.zaloha.jancigovci.com/images/stories/maj/korytnacky.jpg

   Ja som inak co sa korytnaciek tyka, trochu obsessed 😉 na Hawaii som isla s tym, ze mam dva ciele – vidiet zivu sopku a plavat s morskou korytnackou… a obidva sa mi splnili. Taketo polmetrove tam plavali na dosah ruky: http://www.zaloha.jancigovci.com/index.php?option=com_zoom&Itemid=26&page=view&catid=61&key=2&hit=1

 2. Sleepy Hollow? Moja asociácia:
  Je aj taký “romantický” film o tejto dedine … i keď asi inej Ospalej diere. Môj manžel raz pozval jednu dievčinu “na rande” na tento film a možno aj vďaka tomu ho mám ja 😉 Poučil sa a mňa už zavolal na Asterixa a Obelixa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.