American Museum of Natural History

V nedeľu sme sa boli po dlhej dobe znovu pozrieť do American Museum of Natural History (zopár obrázkov z prechádzajúcich návštev tu). Hneď ako sme prišli, sme zakotvili v planetáriu v kine. Odkedy sme tam boli naposledy, vymenili totiž film Cosmic Collisions za nový – Journey to the Stars.

Načasovanie bolo dokonalé, lebo Kubo zaspal do minúty po tom, ako sme vošli do kupolovitého kina – premieta sa na pologuľu nad hlavami divákov. Jedno ucho mal opreté o mňa, druhé som mu zakryla rukou. Kika začala na vlastnom sedadle a skončila u Miša na kolenách, ale sledovala tie svetielka pozorne.

Po filme sme išli obzrieť to, kvôli čomu Kika prišla – velerybu a slony (čím väčšie zviera, tým má u nej väčší úspech?). Niekoľkokrát sme obkrúžili Hall of Ocean Life, potom sme sa presunuli ku slonom a diorámam, a odtiaľ sme sa museli vrátiť skontrolovať, či tam ešte je “ten blú jeul”.

Keď okolo druhej obidvaja zaspali (normálne Kika sa už nevozí v kočíku, ale v takýchto výnimočných prípadoch Kuba podsadne), išli sme sa von naobedovať, lebo bufet v múzeu je jedna z mála vecí, ktoré nás tam nenadchýňajú. Kika síce prespala šalát, ale zobudila sa presne, keď nám doniesli hlavné jedlo. Toto dieťa neostane hladné. Minule na detskom ihrisku si išla od neznámeho chlapíka vypýtať krekry, ktoré práve vybalil pre svoje ratolesti. Ten sa na mňa pozrel, že či jej môže dať. Tak som povedala, že hej a hneď aj dodala, že aj my jej niekedy dávame jesť…

Keď sme sa vrátili, tak sme chceli ísť ešte do Discovery Room pre deti, ale ukázalo sa, že tam sme to organizačne nezvládli s časenkami. Tak sme si aspoň pozreli výstavu fotiek Inca Road a zamierili domov. Ako už tradične, cesta z Manhattanu nám trvala o kus dlhšie ako cesta dnu, ale Kubo ju prespal a Kika spomínala na slony, takže to nevadilo.

Iba dva mínusy: poplatok za parkovanie (ale nad hromadnou dopravou sme v tomto prípade ani neuvažovali) a problém fotiť (pod morom a pri diorámach je šero a plus voľných rúk bolo takmer stále málo).

4 comments

 1. krása ….

  a poplatok za parkovanie? na to sú tuším experti slováci.
  Máš kus lúky blízko jaskyne? alebo inej atrakcie? Zlatá baňa …
  A na jaskyni lístok v znení “Fakt nám je to ľúto, ale tá lúka nie je naša” v tom zmysle, že oni na parkovné nemajú dosah.
  A parkovné je skoro toľko, čo vstup do jaskyne.

 2. Hej, o tomto specifiku som uz co to pocul a cital 😉

  Tu to parkovanie zase az tak drahe nebolo. Je sice pravda ze za tu cenu by sme mohli mat veceru pre mna a Ivu v priemernej restauracii na Manhattane ale zase keby som to chcel zaparkovat v lubovolnom parkovacom dome na Manhattane tak zaplatim podstatne viac.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.