Occupy Weather

Čo sa nepodarilo Irene, to sa včera podarilo predčasnej zimnej nádielke (o ktorej sme my v blaženej nevedomosti ani netušili, že sa chystá).

Išli sme na návštevu ku kamarátom do Jersey City. Okolo obeda začalo snežiť, ale to sme brali ako momentálnu zvlášnosť. Nuž len potom mi pripadla tá milá povinnosť došoférovať nás domov, lebo chlapi stihli ešte “Octoberfest”. Padal ťažký mokrý sneh, išli sme pomaličky, pomaly a už po ceste sme videli kopu popadaných konárov.

Kika bola trochu prekvapená (aj keď si zatiaľ nespomenula, že naposledy, keď sa pýtala, že kedy pôjdeme za babkou, som jej povedala, že keď napadne sneh) a pobavilo ju, že ju tato nosil aj do auta aj z auta (lebo mala obuté premokavé tenisky).

Ako sme prichádzali domov, tak nám už vchodové dvere otváral zvedavý sused (to je prezývka, ktorú sme mu dali už pár týždňov po nasťahovaní sa sem) a hneď nás informoval, že sme bez elektriny. A bez teplej vody. A bez kúrenia. (A my aj bez telefónov, lebo ako to už podľa Murphyho zákonov býva, obidva boli vybité.) Na mojom laptope (náš domáci internet síce nešiel, ale máme ešte usb “modem”) sme teda prvýkrát pozreli počasie, zistili, že do večera sa to má ešte trochu zhoršiť a oznámili výpadok prúdu (do rána to PSEG mala aj od pár stotísíc ďalších zákazníkov).

Večeru sme navarili a zjedli pri sviečkach, Kika chvíľu s nadšením pobehovala po byte s baterkou, potom sme malých naobliekali a dali spať a o pol deviatej sme zaľahli aj my. Odvtedy už elektrina trikrát bola a zase nebola. Tunajšie presvedčenie, že elektrické káble treba zásadne ťahať po stĺpoch a v žiadnom prípade nezakopávať by teoreticky malo uľahčovať opravy, ale keď padajú mokré ťažké konáre, tak to nie je úplne ideálne.

Ráno sme skončili všetci v našej posteli a po vykuknutí z okna našli 3 centimetre snehu a slniečko. Vychladený byt sa nám pomaly začal vyhrievať. A ja som si hovorila, že musím niekde nájsť tie správne poistky a takéto romantické večery nenápadne zorganizovať tak zhruba každé dva týždne.

Len momentálne tu zase sedíme bez elektriny a v zime (ale zase nie až takej, aby tým štyrom kýblom zmrzliny, ktoré má môj chlap v mraziaku nebolo z toho smutno). A predstava ďalšej noci bez kúrenia sa mi vôbec nepozdáva.

3 comments

  1. Yay! Bez prudu, bez teplej vody (pripadne bez vody), vecera pri svieckach… To mi nieco hovori! 😀 Dobre, to s tym kurenim je trosku horsie… Vela stastia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.