Víkendové surfovanie

Dr Seuss je jeden z mojich naobľúbenejších autorov pre deti a teší ma, že aj Kike sa páči. Z Ameriky sme si okrem iných priniesli Green Eggs and Ham, Hop on Pop, One Fish, Two Fish, Fox in Socks, The Cat in the Hat… a teraz som sa dočítala, že predtým, ako sa Dr Seuss začal venovať písaniu pre deti, kreslil reklamy. A jeho štýl sa nezaprie.

seuss

Science Chicks from History – povinné čítanie pre tých, ktorí pri otázke ‘Aké ženy-vedkyne poznáte?’ odpovedia ‘Marie Curie’ a tým skončia.  Čo tak Hedy Lamarr?

minulý víkend sa v Ugande, kde je trestom za homosexualitu smrť alebo väzenie, konala prvá Pride Parade – Zuz, nejaké lokálne odpočuté komentáre? trochu súvisí: Legalise Love

aký je horný limit na výšku mrakodrapov?

piata chuť – umami – ten glutamát, ktorý nám tak chutí…

Thus, umami taste is common to foods that contain high levels of L-glutamate, IMP and GMP, most notably in fish, shellfish, cured meats, vegetables (e.g., mushrooms, ripe tomatoes, Chinese cabbage, spinach, celery, etc.) or green tea, and fermented and aged products (e.g., cheeses, shrimp pastes, soy sauce, etc.). Humans’ first encounter with umami is breast milk. It contains roughly the same amount of umami as broths.

dare to bare

About a week ago, self-styled ‘Etiquette Expert’ and all-round stuffed shirt, William Hanson went on ITV’s This Morning (a UK morning television show) to argue that women over 50 should not be allowed to wear bikinis. In fact, he added, women under 50 who didn’t have great bodies should have the decency to cover up too.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.