New York City Marathon

Mišovi sa podarilo splniť si veľký cieľ a zabehnúť maratón. Nie len taký hocijaký, ale New York City Marathon – počtom účastníkov najväčší na svete (tento rok ich bežalo ~51000). Nie je ľahké sa naň dostať, Mišovi sa to podarilo cez program 9+1, ktorý má newyorská bežecká organizácia NYRR. Znamená to, že zabehol 9 pretekov, ktoré NYRR organizuje (polmaratóny a 10K, vrátane New York City half a Brooklyn half) a na jednom preteku pracoval ako dobrovoľník. Ak bežec počas jedného kalendárneho roka splní tieto podmienky, kvalifikuje sa na NYC maratón na nasledujúci rok. Mišo ich splnil za prvý polrok 2022 – musel sa poponáhľať, lebo v lete sme sa sťahovali z US na Slovensko a odtiaľto by sa mu na tých 9 pretekov v New Yorku ťažko dochádzalo.

Podľa jeho slov, bolo to náročné hlavne na konci, keď dostal kŕče do slabín, ale veľmi si pochvaľoval aj atmosféru aj organizáciu/logistiku (preberanie čísel na expe v Javit’s Centre, ranná doprava kompami a školskými autobusmi na štart pri Verazzano-Narrows moste na Staten Islande, trasa, na ktorej ho 4 hodiny v kuse povzbudzovali diváci, …)

Už teraz plánuje, ktorý maratón bude ďalší. (Tam sa snáď vyberie ako podpora aj niekto z nás ostatných, na tento do NYC išiel sám v rámci služobnej cesty.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.