Bubliny

Väčšinou chodievame do knižnice v pondelok, lebo tam takým trpaslíkom, ako je Kika, knihovníčka najprv niečo prečíta a potom na rovnakú tému niečo (s pomocou rodičov) vyrábajú. A tak sme už čítali o a vyrábali prasiatko, húsenicu, medveďa, slona, dúhovú rybu a kráľovskú korunu.

Ale dnes mali bubblemaniu, tak sme išli znovu. Kopa detí + kopa bublifukov = veľa bublín. Keď som ja bola malá, tak sa do bublifukov muselo fúkať, týmito stačilo máchať vo vzduchu. A naše fľaštičky s mydlom mali tak deci-dve, zatiaľčo tu ho nalievali na galóny. (To samo o sebe by až tak nevadilo, ale boli sme na tráve a nevyzeralo to veľmi bio a keď sa k tomu prirátajú umelohmotné paličky na jedno použitie, tak z toho síce vychádza plný počet bodov za zábavu ale žiadne za eko prístup).

Kubo to celé prespal. A keď sa zobudil, tak si (ako v poslednej dobe takmer stále) ústami robil vlastné bublimy.

2 comments to Bubliny

  • Tana

    Mne utkvelo v pamati ako sa mi nepacilo ked sme prisli do USA a deti mali priniest na vytvarku na elementary school cestoviny. Mali vyrabat nahrdelnik. Cestoviny navliekali na obycajny spagat, ktorym sa prevezuju postove baliky. Je to neesteticke, nepouzitelne a plytvanie potravin. Deti vyrastu s pocitom, ze jedlo je na vyhadzovanie. Ak by niekto chcel oponovat, ze si mozno trenovali jemnu motoriku… tak tu by uz v druhom az stvrtom rocniku zakladnej skoly predsa mali mat… Robievala som a robim s detmi domace vytvarne projekty, ale volim ich tak aby aj boli pouzitelne (vystavitelne) a zmysluplne, a aby aj splnili nejaky ten ucel.

    • Miso

      Po priklady netreba chodit tak daleko (do USA). Ja si pamatam ze sme casto na zakladnej skole robili nejake peciatky zo zemiakov. Uz vtedy mi to prislo dost hlupe a zbytocne. Bolo mi to akosi proti srsti kedze u nas doma sa jedlom nikdy neplytvalo a tu sa pravidelne nicili kila zemiakov.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.