Gospelová súťaž

MichiganNáš prvý pokus vypočuť si naživo gospel nedopadol veľmi úspešne. Vybrali sme sa do Gospel Chapel (v Hobokene), ale vysvitlo, že daný kostol síce zbor má, ale s gospelom nemá spoločné nič okrem mena. Preto nás veľmi potešilo, keď sme zistili, že vo World Financial Center sa bude konať súťaž gospelových zborov.

KarolínaPrišli sme až okolo obeda, takže sme zmeškali kategóriu juniorov, ktorá bežala v dopoludňajších hodinách, ale stihli sme začiatok Open Division, kde súťažilo 10 zborov. Hneď na úvod musím povedať, že nie, nebolo to celkom také, ako si pamätáte z filmu Sestra v akcii. Ale napriek tomu sa nám veľmi páčilo. Je to neuveriteľne chytľavé, obzvlášť keď spievajú s 200%-ným nasadením (kliknite si na obrázky). Mňa osobne však najviac prekvapilo to, že niektoré zbory boli miešané a jeden bol tuším čisto biely (ten však nespieval gospel).

Keďže to bola súťaž, udeľovali sa aj ceny, ale buď sa tomu vôbec nerozumiem, alebo sa porota pomýlila, lebo vystúpenie víťazov sa mi veľmi nepozdávalo. Zhodli sme sa iba na druhom mieste a moji favoriti skončili niekde uprostred. Na ukážku ponúkam aj vám niekoľko krátkych videí:

Moji favoriti – prvý diel:

Moji favoriti – druhý diel:

Druhé miesto:

Môj tip na tretie miesto:

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.