Zimné športy

Na Slovensku sme žiadne zimné športovanie nestihli, a preto sme sa rozhodli  to aspoň čiastočne dobehnúť tu. Predvčerom sme sa boli korčuľovať v Bryant Parku a včera lyžovať na Blue Mountain.

Klzisko pri New York Public Library je zvláštne tým, že ho zamrazia niekedy koncom novembra, keď je v New Yorku ešte pomerne teplo a rozmrazia v polovici januára, keď už konečne začne mrznúť. Je to možno tým, že sa neriadia počasím, ale “holiday season” a keď začiatkom januára zrušia vianočné trhy, tak rozoberú aj klzisko. Nejako podobne to asi chápu aj ľudia, lebo keď sme boli v decembri obzerať vianočné stánky, tak na klzisku bolo plno, ale keď sme tam prišli včera (stánky už boli skoro rozobraté), tak na klzisku vôbec nebolo veľa ľudí. Najprv síce trochu neisto, ale celkom dobre sme si zakorčuľovali a snáď pôjdeme ešte aspoň raz, prv než ho rozoberú.

Lyžovanie bol trošku iný oriešok. Najbližšie aké-také kopce sú v Pensylvánii, a tak sme krátko po siedmej ráno nabehli do požičovne áut, dostali malú modrú Kiu a snažili sa pomocou google inštrukcií vymotať. Ale zjavne história sa opakuje, lebo podobne ako pri výlete na Niagarské vodopády, ani teraz sa nám to nepodarilo na prvý raz. Pri tunajšej sieti ciest je jediným riešením asi len GPS alebo google maps s internetom priamo v aute. Keď sme však už trafili na správnu dialnicu, cesta ubehla rýchlo a po dvoch hodinách sme vystupovali v Blue Mountain Ski Area. Prbližne 10 minút trvalo požičanie výstroja a už sme boli na svahu.

Stredisko je rozlohou asi trochu väčšie ako Veľká Rača, ale nie je až tak vysoké. Zjazdoviek majú vraj 30, ale neboli všetky otvorené. Nám však stačili aj tie, čo otvorené boli a zalyžovali sme si dosť. Ľudí bolo málo, takže sme chodili na otočku a po piatich hodinách sme mali dosť.

Trochu zvláštne boli lístky, lebo sme dostali len také nálepky, tie nám skontrolovali pri východe z chaty a odvtedy už nikto nič – žiadne turnikety, čítačky, nič. Keby sme ostali aj na večerné lyžovanie (osvetlené majú všetky zjazdovky), nikto by si to nevšimol. O tretej sme však boli radi, že sa môžeme prezuť do svojich topánok a čakala nás ešte cesta naspäť.

Lyžovačka bola fajn, jediné, čo by ju ešte mohlo vylepšiť, by bol prírodný sneh, ale ak pôjeme ešte niekedy vo februári alebo marci, možno bude aj ten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.