Jedenásť mesiacov

Ešte mesiac a máme tu prvé narodeniny. (Oslávime ich ale asi až o deň neskôr, lebo počkáme na hostí spoza mora.) A ako sa má Kika teraz?

Nie veľmi dobre. Ešte stále ju trápia bacily a škaredo kašle, tak sme včera vzdali čakanie, či to samo prejde, a išli pozrieť doktorku. Tá popozerala, popočúvala a predpísala antibiotiká (sladké ružové) na 5 dní. Už druhý deň dávame a sledujeme, kedy bude badať zmenu (zatiaľ nič). Kiku veľmi nebaví byť chorá, tak je umrnčaná a netrpezlivá. Ani sa jej nedivím, lebo s ucpatým nosom (aj keď sa ho mama snaží čistiť) a škrabaním v hrdle jej asi veľmi pohodlne nie je. A tak kvapkáme, čistíme nos, púšťame zvlhčovač vzduchu a dúfame, že sa toho čo najskôr zbavíme. Okrem toho…

– pri príležitosti návštevy u doktorky ju aj odvážili – 11.9kg
– začína sa trochu viac dvíhať na kolená a dočahovať hračky motivačne nachystané na stolčeku, takže hádam sa časom dočkáme aj nových pohybov (okrem vojenského plazenia). Postieľku však má stále v hornej polohe, lebo zatiaľ sa z nej nesnaží ujsť, tak nebolo potrebné prestaviť ju.
– rada robí rámus (búcha lyžičkou o podnos alebo hračkami o seba) a zistila, že nechcených vecí sa vie zbaviť, takže keď sedí vo svojej “jedacej stoličke”, tak lyžičky, misky a pohárik lietajú na zem jedna radosť (teda nie celkom na zem – na igelit)
– najobľúbenejšia hra je stále schovávačka – to sa vydrží hrať dlhšie ako ja
– zdá sa nám, že rozumie slovo nie (akože kábel od počítača nie je na hryzenie), ale nie vždy sa jej chce poslúchnuť. Ukazuje sa, že efektívnejšie, ako hovoriť nie, je zaujať ju niečím iným

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.