Varený karfiol

Varený karfiolMôj chlap hovorí, že toto nie je jedlo. Keď som sa ho spýtala, že aká je teda jeho definícia jedla, povedal, že názov nemôže byť len vymenovanie všetkých surovín vrátane postupu. Nuž, z tohto pohľadu varený karfiol so strúhankou, šunkou a smotanou naozaj nie je jedlo (nebuďme detailisti, tá troška masla a soli to nezachránia), ale to mňa a Kiku neodrádza od toho, aby sme si ho robievali na obed (alebo aj na večeru, keď on nie je doma – ako napríklad teraz.)

karfiol
soľ
maslo
strúhanka
šunka (nemusí byť)
kyslá smotana

Umytý karfiol uvaríme v osolenej vode (mne viac chutí, keď nie je úplne domäkka). Nakrájame na tanier a hneď dáme navrch zopár tenkých plátkov masla, aby sa roztopili (ak ste to nestihli, pomôže mikrovnka). Keď sa vám chce, môžete strúhanku dozlatista opiecť na troške masla. Mne sa väčšinou nechce, tak karfiol ňou len posypem. Navrch ešte nakrájanú šunku a kyslú smotanu.

V jednoduchosti je chuť.

2 comments

  1. Vcera som tento recept vyskusala – karfiol je rozhodne jeden z mojich najoblubenejsich druhov zeleniny a povedala som si, ze teraz skusim spracovat nejako inak. Musim povedat, ze je to vyborne a ze ma velmi prekvapilo, ako vyborne sa jednotlive zlozky chutovo k sebe hodia. Vdaka za recept!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.