Víkendové surfovanie

na Olympiádu v Pekingu sa nedostal o pol sekundy – jeho výraz, keď sa kvalifikoval do Londýna

séria článkov o sexuálnej objektifikácii – 1. časť (čo to je?), 2. časť (ako škodí?) a 3.časť (ako proti nej bojovať?)

prezident Obama a detinie je to prvýkrát, čo ma zaujala táto kombináciaa tu je ešte jedna variácia na danú tému

prečo vzpieračka nemá sponzorov

The twenty-three-year-old is the highest ranked weightlifter in the country, beat out every female and male American at the world championships last year, and can lift more than 568 pounds–which is apparently equivalent to one large adult male lion. And yet Robles scraps by on $400 a month from U.S.A. Weightlifting and donations from friends because she doesn’t the kind of body that secures lucrative endorsement deals.

Lego bábätká – modrá a ružová? a tie výrazy tváre… naozaj?

Naomi Wolf o posadnutosti diétami – citát

rôzne farby pleti – pozadia týchto obrázkov sú spravené tak, aby zodpovedali farbe pokožky

o skrytých formách sexizmu

We found that employed husbands in traditional marriages, compared to those in modern marriages, tend to (a) view the presence of women in the workplace unfavorably, (b) perceive that organizations with higher numbers of female employees are operating less smoothly, (c) find organizations with female leaders as relatively unattractive, and (d) deny, more frequently, qualified female employees opportunities for promotion.

vtipy o znásilnení nie sú smiešne; je tu síce ešte toto, ale aj tak…

I’m not condoning rape, obviously—you should never rape anyone. Unless you have a reason, like if you want to fuck somebody and they won’t let you.

Dobre, možno si to nerobí srandu z obete ale spoločnosti, ktorá takéto správanie dostatočne neodsudzuje… ale aj tak mám nepríjemný pocit z toho, že sú muži, ktorí sa nebudú smiať z tohto dôvodu ale preto, že sa viac či menej v takejto situácii ocitli…

platená dojka alebo otrokyňa? mení to niečo na pocitoch z tohto obrázku?

dojka

2 comments

 1. “The twenty-three-year-old is the highest ranked weightlifter in the country, beat out every female and male American at the world championships last year, and can lift more than 568 pounds–which is apparently equivalent to one large adult male lion.”

  Naše kancelář na uvádění omylů na pravou míru by chtěla uvést následující:

  – Není pravda, že by Sarah Robles zvedla více než američtí muži. Ve své kategorii (nad 75 kg, ona sama váží 118 kg) zvedla skutečně z Američanek nejvíce – 114 kg v trhu, 135 v nadhozu, čímž se umístila na 10.místě z 23 závodnic, které dokončily. Ale její americká kolegyně zvedla jen u málo méně (98 v trhu, 140 v nadhozu) a vzhledem k tomu, že ta druhá holka váží o 10 kilo méně, je to výkon v podstatě porovnatelný.

  Ale abychom si udělali udělali představu, kam by ji to zařadilo mezi muži, tak její 76kilový kolega zvednul 144 v trhu a 181 v nadhozu. Ve skutečnosti všichni američtí mužští závodníci s výjimkou 55kilového Darrena Barnese (který skončil ve své kategorii předposlední) zvedli o mnoho více než Sarah Robles. Ono jich bylo jen pár, a vetšinou skončili na konci výsledkové listiny, protože v USA prostě vzpírání nikdo nedělá.

  Abychom si porovnali, kam by se Sarah Robles mezi muži zařadila, tak si vezmeme nejlehčí mužskou váhovou kategorii (do 56 kg). V ní vyhrál 56kilový Wu Jungbiao, který zvedl 133 v trhu, 159 v nadhozu. Sarah Robles by se zařadila na 19.místo.

  – Rovněž není pravda, že Sarah Robles dokáže zvednout 568 liber (258 kilo). To dokáže jedině, když sečte oba své výsledky v trhu a nadhozu. Takže lva dokáže zvednout pouze tak, že si ho naporcuje a menší část dá v trhu a tu větší v nadhozu.

  “And yet Robles scraps by on $400 a month from U.S.A. Weightlifting”

  Ano, od americké olympijské organizace získává málo, oněch 400 dolarů měsíčně. Na olympiádě bude spousta sportovců, kteří od svých mateřských olympijských organizací nedostávají nic. Sarah možná dostává málo, ale není nijak výjimečná.

  “she doesn’t the kind of body that secures lucrative endorsement deals.”

  To je největší omyl. Sarah dostává 400 dolarů měsíčně, protože dělá sport, který nikoho nezajímá (zejména v USA), který skoro nikdo nedělá a ve kterém není ani výjimečně dobrá (na medaili nemá naději, její soupeřky dají ve dvojboji o 80 kilo více, to je propastný rozdíl). I kdyby vypadala jakkoliv, stále ten sport nebude nikoho zajímat.

  Můžeme si porovnat třeba tenistky s badmintonistkami. Mezi špičkovými tenistkami a badmintonistkami není žádný rozdíl v kráse. Mají badmintonistky stejně lukrativní kontrakty jako tenistky? Nemají. Proč? Protože na badminton kouká řádově méně lidí. Kolik vyjmenuješ špičkových tenistek? A kolik vyjmenuješ špičkových badmintonistek? A vzpěraček?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.