Víkendové surfovanie

tip na toto video som tento týždeň dostala od štyroch rôznych ľudí… Už to samo o sebe pokladám za zaujímavé. A mali pravdu, ten experiment sa mi páči – bývalý FBI expert kreslí ženy podľa ich vlastného popisu a podľa popisu cudzieho človeka, s ktorým sa táto žena stretla:

No a potom Fun rádio. V utorok či v stredu som tam počula správu, že v Indonézii odhlasovali nový zákon, podľa ktorého budú ženy trestané za prdenie nahlas – od 20tich úderov po 3 mesiace väzenia – lebo (a teraz pozor) je to proti islamskému náboženstvu, keďže žena sa týmto správa ako muž. Tak to mi nedalo. Musela som googliť a našťastie sa ukázalo, že to naozaj chcel byť “vtip”, aj keď to Fun-ko prezentovalo ako normálnu správu.

ako (americkí) vysokoškoláci trávia čas

3 comments

  1. Aj ja si myslim, ze idea za tvojim prvym linkom je dobra. Velmi sa mi paci ten napad, kreslit podla samej seba a podla opisu inych, nezaujatych/objektyvnych osob. Ale nie uplne sa mi paci ta interpretacia. Myslim, ze je tam vela fatorov, ktore su neobjasnene. Zjavne su zeny samy voci sebe kritickejsie (co je zakladna idea a obavam sa ze aj agenda tohto clanku). Ale mozno fakt, ze ini su menej kriticki, je len cista slusnost. Mozno je to dane len nasou kulturou, byt slusni a nekritizovat otvorene druhych. Je mozne, ze opis nezaujatych osob nebol uplne uprimny, lebo su nauceni byt slusni a teda nekritizovat na verejnosti. Monoz vnutri si mysleli nieco trochu ine.
    Dalej sa mi zdal tento experiment/studia malo transparentny. Chapem, ze video je len highlight, zhrnutie projektu a vypichnute najzaujimavejsie vysledky. Video ma jasny ciel, ma agendu, treba naucit zeny, aby sa mali rady. Ale studia, ktora je zverejnena na stranke, by mohla byt lepsie popisana a transparentna. Ja stale cakam na studiu, ktora presvedci aj mna. Mna nepresvedci pekne video s troma roznymi obrazkami. Mna presvedci lepsia statistika. Ja by som sa rada na ich stranke dozvedela, ako boli vyberane zeny, ktore participovali v studii. Tiez by som rada videla vsetky kresby. Ako som vyssie napisala, ocenila by som lepsiu analyzu vysledkov, nez len vseobence vyhlasenie, ze zeny sa nemaju dost rady. Ozaj, preco neexistuje podobny experiment na muzoch? Neboli by tie vysledky zaujimave? Mozno by bolo zaujimave porovnanie zien a muzov, ked uz chcu tvrdit, ze je to problem zien, ze sa nemaju dost rady. Bez tychto podkladov sa mi to cele zda ako balamutenie.
    Dobra idea, nedostatocne spracovanie, alebo nevhodne prezentovanie vysledkov.

  2. …iba mi napadol komentar k vyssie uvedenemu… Myslim si, ze zeny sa moc zaoberaju myslienkami o tom ako vyzeraju, ako ich vnima okolie, ci su dost krasne, pritazlive, inteligentne…. A preco neexistuje podobny experiment na muzoch? Lebo muzi VEDIA, ze su krasni, pritazlivi, inteligentni… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.