Vianoce a nový rok

Takže čo sa u nás stalo za posledný mesiac?

Najprv hektický koniec semestra – vrátane prípravy skúškových písomiek, ich opravovania a takých drobností ako študent, ktorý si myslel, že skúška je až na nasledujúci deň a keď prišiel na svoj omyl a dovalil sa, tak chýbalo 20 minút do konca dva a pol hodinovej písomky (a Kikine jasle zatvárali za 40 minút… podľa oficiálnych pravidiel to znamená 0 bodov zo skúšky, keďže nemal absenciu odsúhlasenú dopredu, ale nechala som ho napísať to nasledujúce ráno u mňa v kancelárii), alebo študenta, ktorému som celkom dosť “zaokrúhlila” body nahor, aby vôbec prešiel a on ma potom bombardoval e-mailami a žiadosťami o osobný rozhovor, že ako si má teraz vylepšiť známku na C (to potrebuje aby si mohol zapísať nadväzujúci predmet).

Perný bol aj odchod zo štátov, lebo posledný balík s objednávkou zo Slovenska dorazil, až keď sme čakali na zastávke na autobus na letisko (ktorý našťastie meškal a moj drahý manžel si zašprintoval domov, keď som zbadala z našej ulice odchádzať fedex) a Mníchov otvorili akoby len kvôli nám (bol zavretý aj predtým aj potom, ako sme tadiať preleteli). Ale o cestovaní s jeden-a-pol-ročným šidlom porozprávam až niekedy nabudúce.

Potom ešte naša každoročná (dúfam, že už posledná) návšteva americkej ambasády (tentokrát okorenená jazdou taxíkom zo Senca do Bratislavy cez všetky priľahlé dediny, ale to je story sama o sebe…) a až vtedy začali naše sviatky (dolu v obrazoch).

Kika dodnes chodí každý deň aspoň raz skontrolovať stromček – “Baliky nesú. Obalili…”

2 comments

  1. Ahoj Ivetka, konečne som sa dostala na tvoju stránku (s pomocou uja Jožka) a som veľmi rada, pretože som sa o tebe dozvedela zasa niečo nové….. Gratulujem k ďalšiemu bábätku, ktoré s manželom čakáte, aj my sme v očakávaní, ale až v júni. Pozdravujem vás, prajem veľa zdravíčka a teším sa na nové príspevky a fotečky :o)) pa Maťa Pivodová z Kotešovej.

  2. ahoj
    taketo spravy ma vzdy potesia.
    aj ja blahozelam k babatku a prajem, aby vsetko islo ako po masle.

    prispevky aj fotky budu, len sa musime zase “znormalizovat”, lebo jesen bola rusna kvoli pracovnym povinnostiam a stahovaniu a teraz, ked sme na Slovensku, tak radsej travim cas s rodinou a znamymi ako za pocitcom…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.