Druhý týždeň s Kubkom

Mišova dovolenka sa končí a spolu s ňou aj môj “babymoon”. Ale tento druhý týždeň, čo sme boli všetci spolu spolu doma, sme si tiež vychutnali.

Drobec nám rastie, čo nie je nič prekvapujúce, lebo papá statočne. Kúpanie ho zatiaľ veľmi nebaví (to ani Kiku spočiatku nebavilo… teraz je schopná hrať sa vo vode neobmedzene dlho). Má trochu “prevrátené” spanie, lebo lepšie sa mu spí cez deň ako v noci. Asi sa budeme snažiť ho trošičku držať hore, keď sa cez deň zobudí, aby si postupne nastavil biorytmus podľa svetla. Ale pozitívne je, že nám spí aj v autosedačke aj v šatke, tak sme sa už dvakrát boli prejsť aj do najbližšieho lesa.

Kika nevyzerá, že by žiarlila – aspoň nie nejako navonok. Ale so zaspávaním je to stále ťažké a s nočníkovaním sme sa vrátili úplne na začiatok (v zmysle, že všetko ide teraz do plienok). Nerobíme z toho veľkú vedu, tak hádam sa to časom zase spraví. (Nemôžem si pomôcť, ale fakt sa už teším na deň, keď jediný zadok, za ktorého utieranie budem zodpovedná, bude môj vlastný.) Pred dvoma dňami dorazil iPad, ktorý Mišo objednal a teraz má Kika novú závislosť – pexeso a kreslenie prstami sú dva favoriti. Len je pomerne náročné ju od nich potom dostať.

Ja som začala nosiť svoje netehotenské oblečenie a po počiatočných extra nafúknutých prsiach sa teraz už zmestím aj do svojich štandardných podprseniek. Konečne po bruchatých mesiacoch a prsatých dňoch som si včera prvý raz vychutnala spánok na bruchu. Stále smrdím/voniam mliekom, lebo stačí, aby malý cucal na jednej strane, mne tečie aj z tej druhej (o hodne viac ako stíhajú látkové kolieska v podprsenke absorbovať), alebo aby zaplakal, keď už pár hodín nejedol a vtedy sa mi mlieko iniciatávne spustí na obidvoch stranách. A keďže sa mi nechce tričko vymieňať každé dve hodiny, tak tu chodím taká mlieková…

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.