Iná škola, iný vták, ale zase raz

Prosím vás, prezraďte mi. Stáva sa to aj vám?

Raz som na NJIT prišla do triedy prednášať o integráloch a tam študenti v laviciach sledovali, ako malý vtáčik naráža do okna. Z vnútornej strany. Bol začiatok zimného semestra, vonku pekné počasie, trieda hneď pri únikovom východe vedúcom na dvor, ktorý niekto nechal otvorený. A potom všetci pozerali na mňa, že čo urobím.

Operenca to unavilo a vyplašene ostal sedieť na parapete. A ja som prišla, chytila ho do dlane a vyniesla ho von. U študentov som si mierne šplhla, zjavne akčnosť sa u “profesorov” cení, a sama som ostala prekvapená, že sa nechal.

A dnes pre zmenu na FRI na Žilinskej Univerzite. Prišla som na záchod a tam zmätene poletovalo malé žltkasté vtáča. Dostalo sa tam pootvoreným malým oknom a už nevedelo trafiť von. Tak som druhé – veľké – okno otvorila dokorán a odstúpila, dúfajúc, že vyletí samo. A ono nič. Ostalo sedieť na dlážke. A ja som zase raz bola prekvapená, že sa nechalo chytiť do dlaní a vyložiť von.

Pozoruhodné.

One comment

  1. ja som raz bola na navsteve u sesternice a tiez jej cez pootvorene okno vletelo na balkon vtaca, akurat netusilo, ze tam uviazne aj s mackou, chuda.. tak splasene poletovalo, ze ledva naslo okno, ktore som mu otvorila dostatocne vysoko, aby nepadlo za obet spominanej macke.. ale chytit sa nedalo, este sa nestihlo tak unavit, zeby mu bolo vsetko jedno.. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.