Kurací perkelt s haluškami

Kurací perkelt s haluškamiTento recept mi tu sedí rozpísaný už dva mesiace, lebo sa mi zdá taký “obyčajný” – vždy som si našla niečo iné na napísanie. Ale dnešná prehliadka príslušných fotiek ma dotlačila ho dokončiť, lebo Kika tam ešte sedí v detskej stoličke, a to už nejakú chvíľu nie je pravda.

Čo si pamätám perkelt, ktorý sa robieval kedysi u nás doma, tak to bola záležitosť, pri ktorej išlo o celé (samozrejme, naporcované) kura. Ale keď som to spomenula Mišovi, tak sa tváril zhrozene, že kto bude oberať tie kosti. Moje zdôvodňovanie, že tie vyvarené kosti tomu dajú trošku inú príchuť, sa nestretlo s veľkým nadšením. Na jeho strane však stojí aj Kika, lebo takýtom “zjednodušeným” perkeltom sa v pohode dokáže sama nakŕmiť. Takže:

na perkelt:
1kg kuracieho mäsa (pŕs alebo vykostených stehien)
1 veľká cibuľa
Kika má perkelt radatrochu oleja
1 polievková lyžica sladkej červenej papriky
soľ
2 šálky (asi pol litra) sladkej smotany
4 polievkové lyžice múky

na halušky:
3 šálky múky
1 šálka vody
soľ

Najprv halušky. Všetko spolu zmiešame, ak treba, pridáme ešte múku. Varíme v osolenej vode, kým nevyplávajú navrch a ocedíme.

Mäso nakrájame na kocky. Na oleji opečieme nakrájanú cibuľu. Pridáme mäso a červenú papriku. Osolíme, miešame, dusíme. Ak treba, podlejeme trochou vody. Keď je mäso mäkké, zmiešame smotanu s múkou, vlejeme do mäsa a necháme prevariť.

3 comments to Kurací perkelt s haluškami

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.