10 vecí, ktoré mám na Tebe najmenej rada (Kika, dva a štvrť)

To, že si dávaš pri jedení špinavé ruky do vlasov. A je jedno, či máme práve paradajkovú omáčku, lepkavý lekvár alebo jogurt…

Keď milióndvadsaťpäťkrát po sebe zopakuješ to isté, aj keď som Ti už odpovedala na otázku alebo povedala, že musíš chvíľku počkať.

Boje večer pri umývaní zubov. Toto pre mňa najhoršia časť z celého dňa s Tebou. Preto Ti zuby ráno ani neumývam. A nezáleží na tom, či sa snažím vymyslieť nejakú motiváciu (ideme spočítať zuby krokodílovi, ideme pohľadať ten posledný zub, čo ešte nenarástol, …), alebo odpútavam pozornosť hračkou alebo knižkou, alebo ideme jenoducho vecne na to… žiadny rozdiel. Takmer vždy je to boj. Už som Ti raz aj povedala, že mi je to jedno, nech sa Ti aj pokazia…

Nakupovanie v potravinách. Zo začiatku to bola sranda. Ale dnes už nechceš sedieť v košíku, ale pobehovať medzi regálmi a všetko z nich vyberať.

Objavila si špáranie v nose. A rada by si sa špárala aj v tom mojom.

Keď rozprávaš s plnými ústami a keď si narveš do nich viac, ako dokážeš pohrýzť. Niekedy to vyzerá, ako by sme Ti dávali jesť iba raz za dva týždne (ktoré tráviš s lepiacou páskou na ústach).

To, že keď si s tatom vonku, tak nechceš chodiť, ale sa stále pýtaš na ruky. Takéto vychádzky ho potom vôbec nebavia a ja mám potom výčitky, keď vás na ne posielam. (Mne to našťastie nerobíš, ale moja taktika je uňho nepoužiteľná…)

Keď kňučíš “len tak”. Príčina už pominula a Ty ešte zo zotrvačnosti kňučíš ďalej.

Keď visíš na kočíku. Málokedy sa niekam ponáhľame, takže to nie je o zdržovaní. Ale mňa nebaví stáť na jednom mieste desať minút, kým sa ty zavesíš na kočík a nohami zablokuješ kolesá. Potom sa pohneme o tri kroky a situácia sa opakuje. Našťastie to nerobíš často, ale keď to príde, tak je to na nervy.

Negovaciu náladu. Z toho, čo ľudia hovoria o 2-3 ročných deťoch, je to vraj typické a veku primerané. Ale aj tak ma niekedy ide poraziť, keď čokoľvek poviem, Ty to zopakuješ s predponou ne-. (Ale vraj je to dobrý tréning na pubertu… pre nás obidve)

… a tu sú tie druhé.

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.