Drahé naše dieťa

Keďže sme v Amerike, tak po pôrode príde čo? Účty, predsa. A veru nenechali na seba dlho čakať.

Osobitne si účtuje lekár (za 9-mesačnú starostlivosť a pôrod) a osobitne nemocnica (za izbu, stravu a všetko okolo pôrodu). Nie je mi jasné, ako prídu k daným číslam (lebo ak som to spávne pochopila, tak tieto sadzby nie sú regulované a v zásade si môžu naúčtovať hocičo), ale zapýtali si toto (a to sme boli vpodstate najjednoduchší prípad bez komplikácií a v nemocnici sme strávili asi 50 hodín):

nemocnica za mňa $18,549.38
nemocnica za Kiku $16,645.79
doktor $3,500.00
Keďže aj doktor aj nemocnica majú zmluvu s našou poisťovňou, tak v skutočnosti dostanú zaplatené čiastky dohodnuté v tej zmluve, čo znamená:
nemocnica za mňa $2,530.40
nemocnica za Kiku $632.60
doktor $2,600.00

A z toho niečo platí poisťovňa a niečo doplácame my, takže naše drahé dieťa nás hneď pri narodení stálo (cca jednu letenku na Vianoce na Slovensko):

nemocnici za mňa $478.04
nemocnici za Kiku $288.26
doktorovi $260.00

Čo už… Čo je inak nového? Pupok nám stále drží, tak len trpezlivo sušíme a čakáme kedy odpadne, aby sme mohli naozajstne kúpať a nie len tak akože. Ale zato veselo trénujeme všetky možné dopravné prostriedky (kočík, šatku, modrý vak – ktorý sa ale ukazuje na momentálne pomery príliš horúci – a ružový mclaren – hojdačka na doma)


Okrem dopravných prostriedkov trénujeme aj krčné svaly a aj keď sa Kika po chvíli strávenej na brušku začne zlostiť, vie už pekne zdvihnúť hlavu a aj ju chvíľu podržať.

PS A kde sa najlepšie spí? Na tatovi!

A takto sa Kika vrtí, keď sa zobudí hladná:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.