Dva postrehy k odstupujúcemu pápežovi

Určite ste zaregistrovali včerajšiu správu.

In today’s world, subject to so many rapid changes and shaken by questions of deep relevance for the life of faith, in order to govern the bark of St. Peter and proclaim the gospel, both strength of mind and body are necessary, strength which in the last few months has deteriorated in me to the extent that I have had to recognize my incapacity to adequately fulfill the ministry entrusted to me.

Mne je to istým spôsobom veľmi sympatické. Tá sebareflexia a triezve zhodnotenie situácie. Má úctyhodný vek. Spravil rozhodnutie o sebe, za seba, podľa toto, čo si myslí, že je najlepšie preňho a pre “úrad”, ktorý zastáva.

Ale mala som chuť k tomu napísať vtip na tému toľko odsudzovaných potratov, len akosi neviem, ako to spraviť, aby bol aj vtipný… “Prepáčte, ale odpoveď je nie. Pápežovanie musíte dokončiť, keď ste sa už na to raz dali. Aj keď bude výsledkom Vaša smrť. ” Asi to nejde preto, že to naozaj nie je vtipné.

4 comments

  1. No ale to vobec nie je pravda, ze to rozhodnutie spravil sam za seba. On to predsa konzultoval s bohom, spytoval si predsa pred nim svedomie. V tom je ten rozdiel.

    Ja si myslim, ze to je takto (pokus o vtip, volna variacia na genialnu jednoduchost hlavy XXII): Zena moze ist na potrat, ale musi sa tak rozhodnut po dostatocnom spytovanie si svedomia pred bohom. Ak zena dojde k rozhodnutiu, ze potrat chce, zname to, ze spytovanie svedomia pred bohom nebolo dostatocne, a teda nesplnila podmienku a nemoze ist na potrat.

    “Hlave XXII este nikto nepresiel cez rozum.”

  2. hm… a ja si myslim, ze netusim, ake zakulisne tahy vsade su a skor si myslim, ze to rozhodnutie (papezovo) nebolo o nom, za neho a podla toho, co si mysli, ze bude najlepsie pre neho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.