Uvalde

Včera v Texase mladý chalan postrelil svoju starú mamu a potom zastrelil v škole 19 detí a 2 učiteľky.
Zase raz sa tu otvára tá istá debata a nie je veľká šanca, že by sa niečo zmenilo. Najhroznejšie na tom nie je to, že sú na svete monštrá, ktoré takéto niečo dokážu spraviť. Najhroznejšie… najhlúpejšie, najneľudskejšie je, že sa na to pozeráme a neurobíme nič. 
 
V niektorých štátoch Ameriky sa ešte stále zakazujú knihy. Aby nebodaj niekto nemal nejaké nevhodné myšlienky? Ale poloautomatické zbrane, aby náhodou niekto niekoho nezastrelil, tie nazakážu. 
 
V niektorých štátoch (vrátane Texasu) zakazujú alebo prísne regulujú interrupcie, vraj aby ochránili deti. Ale nezakážu, ani len neregulujú zbrane, aby ochránili deti. Na ženách a ich životoch záleží menej ako embryách, na živých deťoch záleží menej ako na zbraniach…   
 
V médiách sa objavia fotky vraha, jeho meno. Čo tak dať tam namiesto neho fotky tých zastrelených detí s ich menami? Nie predtým, aké boli vysmiate, ale potom, tak ako ich našli. Bolo by to hrozné, ale možno naozaj treba, aby tu ľudia videli, ako vyzerá dieťa rozstrieľané poloautomatickou zbraňou, aby sa konečne niečo udialo. 
She started talking about the 2012 murder of 20 schoolchildren and six adults at Sandy Hook Elementary School. Goldberg said that if people had been shown the autopsy photos of the kids, the gun debate would have been transformed. “The fact that not a single one of those kids was able to be transported to a hospital, tells me that they were not just dead, but really really really really dead.”
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.