The Pirate Queen

Pamätáte si Riverdance? Tých Írov, čo stepujú? Pridajte k tomu ešte muzikál a vyjde vám, na čo sme sa boli včera pozrieť. A bola to paráda.

Pirate QueenUž keď sme prichádzali, Empire State Building svietila na zeleno, ale nie, nemalo to nič spoločné s Írmi ale s istou organizáciou na ochranu životného prostredia, ktorá mala nejakú akciu. Do divadla sme prišli netušiac, čo nás čaká, lebo predstavenie je nové, v New Yorku ho začali hrať len predvčerom a príbeh sme nepoznali. Ale prekvapenie stálo za to. Ak si chcete pozrieť, krátke propagačné video, tak tu.

Empire State BuildingPríbeh o Írke Grace O’Malley, ktorá skutočne žila v 16. storočí a bojovala za svoj klan, síce upravili a dali mu sladký happyend, ale to je asi to jediné, čo sa mu dá tomuto predstaveniu vytknúť. Írska hudba naživo, časť účinkujúcich boli írski tranečníci a speváci (aj z Riverdance), dokonca jedno skladbu spievali v starom keltskom jazyku. Bolo to živé, chytľavé a ľudia sedeli naklonení dopredu a počúvali ako v tranze – vrátane mňa. Prvé, čo som spravila, keď som sa vrátila domov, začala som hľadať na internete cdčko. Ale vyzerá, že si naň budem musieť ešte počkať.

Zase sme raz k niečomu prišli, ani sme nevedeli ako. V novinách bol totiž kupón na lístky za štvrtinu ceny a tak sme ich kúpili, že niečo si teda pozrieme a našli sme toto. Nemôžem povedať, že by som mala za sebou nejaké závratné množstvo muzikálov, ale niečo som už (naživo alebo v telke) videla – Kleopatra, Dracula, Jozef a jeho zázračný čarovný plášť, Fantóm opery, Jesus Christ Superstar. Ťažko sa porovnáva neporovnateľné a každý z nich bol iný, ale pre mňa osobne teraz Pirátska kráľovná suverénne vedie. Vrelo odporúčam.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.